10 Adımda Nasıl Ev Alırım

Amerika’da ev almak kolaydır. Önemli olan doğru koşullarda bir ev alımı gerçekleştiğinin profesyonel ekip tarafından sağlanmasıdır. Sistem ve kanunlar tamamıyla sizi ve haklarınızı korumaya yönelik düzenlenmiştir.


ADIM 1: 50,000 $’dan başlayan uygun seçenekleri analiz ederek beğeninize sunulur.


ADIM 2: Bütçenize ve istediğiniz özelliklere göre size ilettiğimiz listeden beğendiğiniz evler sizin tarafınızdan seçilir.


ADIM 3: Seçmiş olduğunuz evin teklif mektubu tarafımızca hazırlanır. Bu belgeyi online e-imza yöntemi karşı tarafın emlakçısına ve/veya emlak sahibine göndeririz. Böylelikle; satın alma işlemleri başlatılır.


ADIM 4: Teklifimiz kabul edildikten sonra sözleşme aşamasına geçilir. Alım-satım kontratı tarafımızca hazırlanır. Bu kontrat her iki tarafın yükümlülüklerini, ilgili tarih ve bütün konuları net ve açık bir şekilde içermektedir. Bu belge de e-imza olarak sizin tarafınızdan imzalanır.


ADIM 5: Teklif verdiğimiz ev, satış listesinden indirildiğinden satış sözleşmesi imzalanana ve para transferi gerçekleşene kadar tapu devir teslim işlerini yapan bağımsız bir firmanın emanet hesabına yatması gereken depozito tarafınızca yatırılır.


ADIM 6: Evinizi satın almadan önce tarafımızca koordine edilen bir denetçi firmaya evi teknik olarak inceletip size bir rapor sunarız. Bu denetimde ev baştan aşağı bütün detayları ile kontrol edilmektedir. Hazırlanan raporda klima, su, elektrik, kanalizasyon, ısıtma, banyo, tuvalet, mutfak, çatı, dolaplar, beyaz eşya, jalûzilerin son durumu hakkında size bilgi sunulur. Böylece evi aldıktan sonra ne tür masraflar ile karşılaşabileceğiniz ve bunların tamir bütçesi hakkında detaylı bir bilgiye sahip olursunuz. Bu 5 günlük süreçte evde çok büyük ve masraflı bir problem tespit edilirse evi almaktan vazgeçip depozitonuzu %100 geri alabiliyorsunuz.


ADIM 7: Tapu işlemleri Amerikan Konsolosluğu’nda noter huzurunda başlatılır, Evin satış işlemi tamamen bağımsız tapu devir teslim firmaları tarafından yapılmaktadır. Tüm para transferleri bu firmaların hesabına aktarılmaktadır. Bu firmalar gerekli bütün kontrat ve iki taraf arasındaki anlaşmaları detaylı olarak kontrol edip onay verdikten sonra para, satıcının hesabına aktarılmaktadır. Yeni tapu belgesi de aynı zamanda yine bu firma tarafından alıcıya iletilmektedir. Amerika’daki tapu devir teslim firmaları temiz ve sorunsuz bir tapu verileceğinin garantisini verir. Evin bağlı bulunduğu eyalatteki tapu devir teslim dairesi, tapunun geçmiş ve güncel kayıtlarını inceler. Bu firmalar ayrıca satılan evin tapusunun sorunsuz olup olmadığını, (tapu sahibinin teyidi, evin üzerine haciz olup olmadığının araştırılması, ödenmemiş vergilerinin belirlenmesi) gibi konularda sizlere güvence ve garanti oluşturmaktadır.


ADIM 8: Gayrimenkulünüzün tapusu yatırımcı adına çıkar. Önce e-mail ile kopyası, ardından kargo ile orjinali size ulaştırılır.


ADIM 9: Ardından taraflara Closing Sözleşmeleri iletilir. Alıcılarımızın korunması için gereken özeni fazlasıyla gösterilmektedir.


ADIM 10: Son olarak; evlerin hazır kiracılı olması nedeniyle ilk kira gelirinizi tapunuzun adınıza düzenlendiği ayı takip eden 30. günde elde edersiniz. Belirlediğiniz ülkedeki banka hesabınıza kiranız Amerikan Doları olarak yatırılır.